Nowoczesna antykoncepcja

Myśląc o antykoncepcji najczęściej mamy przed oczami obraz prezerwatywy (której stosowanie może wiązać się np. z ryzykiem pęknięcia) czy pigułki antykoncepcyjnej. Dość popularne bywa także stosowanie spirali domacicznej.

Do nowocześniejszych metod można zaliczyć plastry czy zastrzyki bazujące na preparatach hormonalnych. Niestety – często tego typu preparaty posiadają liczne przeciwwskazania – jak choroby układu sercowo – naczyniowego, nowotwory lub stany ponowotworowe, choroby wątroby czy inne. Na szczęście – pewne formy nowoczesnej antykoncepcji pozwalają również na uniknięcie ingerencji w organizm kobiety. Pozwala to raz na zawsze pożegnać skutki uboczne związane ze stosowaniem preparatów chemicznych, hormonalnych czy nawet zwykłych prezerwatyw (można przecież mieć uczulenie na lateks).
Mówiąc o nowoczesnej, nieinwazyjnej antykoncepcji mamy na myśli komputery cyklu pozwalające w sposób precyzyjny wskazać dni płodne oraz niepłodne. Można powiedzieć, że to ulepszona wersja popularnego „kalendarzyka”, a tą jednak różnicą, że dni płodne są wyznaczone niezwykle precyzyjne. Niestety – minusem metody jest fakt, iż w dni płodne konieczne jest powstrzymanie się od współżycia, bądź też stosowanie innych, tradycyjnych metod (jak np. prezerwatywa). Do niewątpliwych zalet należy skuteczność, a także
brak jakichkolwiek skutków ubocznych. Ponad to – komputery cyklu mogą pomóc w wykryciu nieprawidłowości w organizmie kobiety, związane z brakiem równowagi hormonalnej i innymi schorzeniami układu rozrodczego.

PODZIEL SIĘ: