Antykoncepcja współczesnej kobiety

antykoncepcja

W obecnych czasach i trybie życia dokładnie planujemy każdy jego aspekt, również potomstwo. Decydujemy się na dzieci, kiedy uważamy, że nadszedł najlepszy czas. Pozwala nam na to współczesna antykoncepcja.

Świadomość kobiet

Świadomość kobiet na temat metod zapobiegania ciąży jest znacznie większa niż kilka dekad temu. Współczesne kobiety są odpowiedzialne i wiedzą czego chcą. Ginekolog to dla nich osoba, która jest w stanie zweryfikować informacje na tema środków antykoncepcyjnych. Pomaga także w doborze tych najbardziej odpowiednich i bezpiecznych dla zdrowia. Planowanie potomstwa nikogo nie dziwi, ponieważ pragniemy zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki rozwoju i przyszłości. Dlatego wybieramy taki moment w naszym życiu, który uznajemy za słuszny. Dziś też stosujemy różne metody antykoncepcji.

Plastry antykoncepcyjne

Plastry antykoncepcyjne to alternatywa dla popularnych pigułek. Mają wiele zalet, dlatego młode kobiety chętnie je stosują. Działają podobnie jak tabletki, z tym, że uwalniają hormony do krwi, przez skórę. Przykleja się je na ciało raz w tygodniu. Za każdym razem w inne miejsce. Są skuteczne i wygodne, ponieważ kobieta nie musi pamiętać o codziennym braniu pigułki. Wystarczy, że przyklei plaster i gotowe, ochronę ma zapewnioną.

Pierścień dopochwowy

kobiety

Pierścień hormonalny to elastyczny krążek, który jest przeznaczony dla kobiet w okresie rozrodczym. Ma średnicę niecałego centymetra i aplikuje się go do pochwy, co czyni sama kobieta. Po kilku tygodniach usuwa się pierścień, by po tygodniowej przerwie założyć nowy. Pierścień, podobnie jak plastry wydziela hormony do krwi. Metoda jest skuteczna o ile pacjentka stosuje się zaleceń lekarza i przychodzi na regularne wizyty kontrolne.

Wkładka wewnątrzmaciczna

Specjalna wkładka jest umieszczana w macicy, w ostatnim dniu krwawienia miesiączkowego. To bardzo praktyczna metoda, ponieważ wystarcza na utrzymanie skuteczności nawet do kilkunastu lat. Wkładka wewnątrzmaciczna uniemożliwia przenikanie plemników do komórki jajowej. Ten środek antykoncepcyjny jest bezpieczny jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do założenia wkładki.

PODZIEL SIĘ: