Jakie są przyczyny suchej skóry

Jakie są przyczyny suchej skóry
Yohann Libot z Unsplash

Zanieczyszczenie środowiska, niewłaściwa dieta, choroby lub brak odpowiedniej pielęgnacji – oto najczęstsze przyczyny suchej skóry, z którymi zmaga się wiele osób. Sucha skóra to nie tylko mało efektowny wygląd, ale przede wszystkim dyskomfort osoby zmagającej się z tym problemem. Sucha skóra (więcej porad tutaj: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/sucha-skora/) jest bowiem najczęściej podrażniona, powodując nieprzyjemne swędzenie i trudności we właściwym nałożeniu makijażu na co dzień.

Jak można zadbać właściwie o suchą skórę? Jeśli nie jest to problem genetyczny, ale występuje nagle, warto uważnie przyjrzeć się swojemu trybowi życia. Większość z nas mieszka w dużych miastach, w których codziennym problemem jest duże zanieczyszczenie powietrza. Jeżeli funkcjonujemy w takim środowisku na co dzień, starajmy się tak dobierać kosmetyki do pielęgnacji skóry, aby tworzyły one swoistą barierę chroniącą nas przed szkodliwym wpływem otoczenia. Warto także w takim przypadku zmienić dotychczasowe zwyczaje, które mogą także negatywnie wpływać na stan skóry, dodatkowo ją wysuszając. Papierosy, alkohol, zbyt mała ilość wody przyjmowanej w codziennej diecie – wszystkie te czynniki mogą mieć wpływ na stan naszej skóry – warto więc znacznie ograniczyć lub wręcz zmienić dotychczasowe szkodliwe nawyki z korzyścią kompleksową dla naszego zdrowia.

Do właściwego nawilżenia skóry przyczynia się także jej odpowiednia pielęgnacja na co dzień. Skóra powinna być regularnie oczyszczana i przemywana specjalnymi środkami, a następnie nawilżana zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że dbamy o nią właściwie.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: