Dbanie o jamę ustną to podstawa dobrego samopoczucia i wyglądu!

Dbanie o jamę ustną
Elsa Olofsson z Unsplash

Codziennie znajdujemy się w wielu sytuacjach, kiedy musimy przeprowadzać ważne negocjacje, wystąpienia, brać udział w debatach czy po prostu czeka nas dużo rozmów i spotkań. W takich sytuacjach prawidłowa higiena jamy ustnej to rzecz obowiązkowa! Wielu osobom wydaje się, że codzienne szczotkowanie zębów po każdym posiłku wystarcza, jednak to nie do końca prawda.

Drobnoustroje w ustach też są potrzebne

Bakterie w jamie ustnej występują setkami. Są one oczywiście potrzebne i w warunkach homeostazy ich obecność nie przysparza żadnych problemów, wręcz odwrotnie. Kiedy jednak mamy do czynienia z zachwianiem równowagi flory bakteryjnej, wtedy mogą pojawić się nieprzyjemne infekcje. Zazwyczaj kosztem jednych mikroorganizmów osiedlonych w ustach, pojawia się druzgocąca ilość innych mikroorganizmów, co może doprowadzić do pojawienia się drobnoustrojów, które na co dzień nie zasiedlają jamy ustnej. To może mieć przykre konsekwencje w postaci próchnicy, chorób dziąseł czy nieświeżego oddechu. Na szczęście są skuteczne sposoby, aby z tym walczyć. Płyny do płukania Listerine są niezawodne. Szeroka gama produktów pozwoli nam wybrać artykuł skrojony idealnie na miarę naszych potrzeb.

Jak walczyć z próchnicą

Bardzo często pojawiającym się problemem jest próchnica. Bakterie wywołujące tę chorobę, żywią się węglowodanami, które pozyskują z resztek jedzenia zawieruszonych pomiędzy zębami. W efekcie przemian metabolicznych tych mikroorganizmów obniżone zostaje pH w jamie ustnej, co z kolei prowadzi do uszkodzeń szkliwa, a w końcu do powstawania ubytków. W tym przypadku bardzo pomocny może okazać się płyn Listerine Green Tea, który wzmacnia szkliwo i usuwa bakterie pozostałe nawet po szczotkowaniu, dzięki czemu skutecznie zapobiega próchnicy. Dodatkowo ma bardzo ciekawy i odświeżający smak zielonej herbaty. Produkt można znaleźć klikając w link https://www.listerine.pl/products/listerine-green-tea-plyn-do-plukania-jamy-ustnej.

Uciążliwa woń z ust

Bardzo uciążliwy i krępujący jest również problem nieprzyjemnego zapachu, za który odpowiedzialne są między innymi bakterie Fusobacterium nucleatum i Prevotella intermedium. Brzydka woń powstaje, ponieważ te drobnoustroje wydzielają lotne związki siarki jako metabolity powstałe z rozkładu białek zawartych w ślinie oraz komórek nabłonka, którymi się żywią. Dzięki Listerine pozbędziemy się tych bakterii, a jego długotrwałe stosowanie nie zaburzy naturalnej równowagi flory.

Nie bagatelizuj problemów z dziąsłami!

Jeżeli nieprawidłowo dbamy o higienę jamy ustnej, mogą pojawić się również problemy z dziąsłami, na przykład stan zapalny. Wtedy bakterie mnożą się w szyjkach zębów powodując krwawienie oraz opuchliznę dziąseł. Jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, gdyż towarzyszy jej ślinotok, silne bóle, a czasem nawet gorączka. Wystarczy jednak regularnie stosować płyn Listerine aby mieć zdrowe dziąsła.

Dbanie o zdrowe zęby i prawidłową równowagę flory bakteryjnej to nie tylko codzienne szczotkowanie. Aby uchronić się przed wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami dziąseł czy uzębienia należy codziennie stosować także inne środki do higieny jamy ustanej. W tej dziedzinie firma Listerine jest niezawodna i posiada szeroką gamę produktów, z których każdy dopasuje je do swoich konkretnych potrzeb.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: