Drobne życiowe przyjemności – codzienne rytuały pielęgnacyjne

codzienne rytuały pielęgnacyjne
Bruce Mars z Unsplash

Szybki poranny prysznic lub niespieszna, relaksująca kąpiel w pianie, pośród przynoszących ukojenie aromatów? Czerpiące z serca śródziemnomorskiej natury żele pod prysznic marki LE PETIT MARSEILLAIS® pozwalają na celebrowanie drobnych codziennych przyjemności, pozwalając aktywnie rozpocząć dzień lub zrelaksować się po ciężkiej pracy.

Naturalne zapachy odpowiednio dobranych kompozycji z serca natury są znakiem rozpoznawczym marki LE PETIT MARSEILLAIS® od początku jej powstania. Założona w Prowansji firma kontynuuje tradycje kosmetologiczne tego regionu Francji, w którym powstało słynne do dzisiaj mydło marsylskie. Łagodny, śródziemnomorski klimat Prowansji sprzyja rosnącym na jej terenie drzewom oliwnym, cyprysom, drzewom cytrusowym, a przede wszystkim lawendzie, której wielokilometrowe, fioletowe pola stały się znakiem rozpoznawczym tej części Francji.

To właśnie do unoszących się w rozgrzanym powietrzu aromatów cytrusów nawiązuje pielęgnujący żel nawilżający pod prysznic z olejkiem arganowym i kwiatem pomarańcz http://www.le-petit-marseillais.pl/zele-pod-prysznic/le-petit-marseillais-pielegnujacy-olejek-pod-prysznic-olejek-arganowy-i-kwiat. Olejek arganowy o pięknej, jasno-bursztynowej barwie nie ma sobie równych w kwestiach pielęgnacyjnych. Pozyskiwany z owoców arganii, jest nazywany z powodu swojego koloru płynnym złotem i ceniony od lat w pielęgnacji. Skóra, do pielęgnacji której używamy olejku arganowego, będzie doskonale nawilżona i wyraźnie odmłodzona, zawiera on bowiem doskonale zbalansowane połączenie kwasów tłuszczowych. Stosowany regularnie, olejek arganowy będzie uelastyczniał skórę i nawilżał. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry z problemami, ponieważ nie uczula i nie powoduje podrażnień. Dodatkowo znakomicie pielęgnuje skórę po poparzeniach lub z innymi bliznami, przyspieszając czas ich gojenia i wyraźnie zmniejszając.

Użycie w żelu pod prysznic aromatu kwiatu pomarańczy dodaje codziennym zabiegom pielęgnacyjnym odrobiny luksusu i pozwalają na odprężenie. Zapachy cytrusowe mają bowiem właściwości aromaterapeutyczne. Otrzymywany z kwiatów pomarańczy neroli rosnącej w basenie Morza Śródziemnego olejek przenosi nas bowiem natychmiast w rozgrzane powietrze tego regionu, oszałamiające swoją mieszanką zapachową: ziół, oliwy i właśnie cytrusów. Olejek ma działanie uspokajające, antydepresyjne, odmładzające, przeciwdziała także pękaniu naczyń krwionośnych pod skórą – może być więc z powodzeniem stosowany na co dzień, poprawiając znacznie nastrój używającej go osoby.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: