Dlaczego warto stosować prezerwatywy? Co warto wiedzieć o kondomach?

Dlaczego warto stosować prezerwatywy

Prezerwatywy to stosunkowo skuteczna metoda antykoncepcyjna. Niewątpliwie skutkuje mniejszą liczbą urodzeń od kalendarzyka małżeńskiego, który trudno nazwać antykoncepcją. Za metodę zapobiegania ciąży trudno też uznać stosunek przerywany. Dlaczego warto stosować prezerwatywy? Co warto wiedzieć o kondomach?

Zapobiegają ciąży

Prezerwatywy zbierają nasienie mężczyzny i zapobiegają jego przenikaniu do dróg rodnych kobiety, tym samym uniemożliwiają zapłodnienie. Kondomy stanowią zatem doskonałą metodę zapobiegania ciąży pod warunkiem, że kupujemy je nieprzeterminowane, w pewnym miejscu np. aptece, potrafimy je założyć i pamiętamy o tym, aby po każdym wytrysku wymienić je na nowy kondom. Prezerwatywa wypełniona nasieniem może bowiem wskutek sił grawitacji zsunąć się z penisa.

Chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową

Prezerwatywy jako jedyne chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Z nimi naprawdę nie ma żartów, są zbyt poważne, aby je lekceważyć. HIV, HCV, kiła, rzeżączka czy chlamydioza to nic przyjemnego. Wirusa HIV nie wyeliminujesz całkowicie z organizmu, HCV także jest trudne do eradykacji. Kiłę, rzeżączkę czy chlamydiozę można wyleczyć antybiotykami, ale najpierw trzeba je zauważyć i w porę zgłosić się do lekarza, zanim uczynią poważne spustoszenie w organizmie.

Zapewniają dodatkowe doznania

W sklepach można kupić prezerwatywy z dodatkowymi wypustkami, które zwiększają jej satysfakcję podczas penetracji. Te ultracienkie zwiększają doznania obu stron. Natomiast takie z lubrykantem zmniejszają tarcie. Owocowe sprawdzą się podczas seksu oralnego, który także może zakończyć się zakażeniem chorobą przenoszoną drogą płciową.

Są łatwo dostępne

Prezerwatywy można kupić w każdej aptece, na każdej stacji benzynowej, w każdym supermarkecie i sex shopie. Nie musisz być osobą pełnoletnią i mieć zgody rodzica, aby dokonać ich zakupu. To doskonała alternatywa dla tabletek antykoncepcyjnych, po które nastolatka musi się zgłosić do ginekologa wraz z opiekunem prawnym.

Są stosunkowo tanie

Prezerwatywy nie kosztują majątku. Dobrej jakości kondomy kupisz już za 7 zł. W związku z tym są one stosunkowo łatwo dostępne także dla młodych ludzi, którzy jeszcze nie zarabiają i dysponują jedynie kieszonkowym od rodziców.

Nie powodują skutków ubocznych

Prezerwatywy nie obciążają wątroby, nie zwiększają ryzyka raka piersi, praktycznie w ogóle nie niosą ze sobą żadnych skutków ubocznych. Dlatego można je stosować bez obaw o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Alergia na lateks nie wyklucza stosowania prezerwatyw

Na rynku można bowiem kupić kondomy bezlateksowe wykonane z innych materiałów, np. nitrylu, który nie uczula. Dlatego jeśli twój partner nie chce stosować prezerwatyw z powodu alergii, poszukaj takich wykonanych z innego tworzywa.

PODZIEL SIĘ: