Dlaczego warto stosować preparaty osłonowe w trakcie terapii hormonalnej?

Dlaczego warto stosować preparaty osłonowe w trakcie terapii hormonalnej
Marcelo Matarazzo z Unsplash

Wejście w okres menopauzy bywa trudnym doświadczeniem, zwłaszcza gdy towarzyszący przekwitaniu spadek poziomu estrogenu zaczyna manifestować się nadmierną potliwością, uderzeniami gorąca, rozdrażnieniem oraz wzrostem podatności na zaburzenia układu moczowo-płciowego. Dzięki zastosowaniu hormonalnej terapii zastępczej objawy klimakterium można wprawdzie złagodzić, ale nawet przy przyjmowaniu właściwych środków organizm kobiety wymaga wsparcia, które zapewniają specjalne preparaty osłonowe.

Problemy zdrowotne w okresie menopauzy

Upływ czasu sprawia, że ciało kobiety ulega wielu, często niekorzystnym, zmianom. W ich obliczu opłakiwany przez wiele pań spadek jędrności skóry i pojawienie się zmarszczek to najmniejsze ze zmartwień. Znacznie poważniejsze w skutkach są typowe dla klimakterium zmiany hormonalne, które przyczyniają się między innymi do rozwoju osteoporozy, a co za tym idzie – do zwiększenia podatności na złamania kości.

Większe prawdopodobieństwo wystąpienia osteoporozy u kobiet po 50. roku życia wynika z utraty masy kostnej – osłabienie kości zaczyna się już po 30. urodzinach, ale proces ten wyraźnie nasila się, gdy poziom estrogenu w organizmie jest zbyt niski, a miesiączki są coraz rzadsze. Z początku spadek masy kostnej przebiega bezobjawowo, ale w późniejszym stadium rozwoju choroby kości są tak słabe, że nawet niewielkie uderzenie lub niegroźny upadek może doprowadzić do złamania.

Zastosowanie leku hormonalnego, który uzupełni niedobory estrogenu w organizmie, to pierwszy krok w kierunku zmniejszenia prawdopodobieństwa zachorowania na osteoporozę. Drugim jest regularne przyjmowanie preparatu osłonowego (np. Harmonella), który dzięki zawartości witaminy D wzmocni osłabione kości.

Lepsze samopoczucie w okresie menopauzy

Częstym problemem wśród kobiet przechodzących klimakterium jest także brak energii oraz huśtawki nastrojów. Również w tym przypadku z pomocą przychodzą preparaty osłonowe, w szczególności te produkty, które mają w swoim składzie kwas foliowy (powoduje poprawę samopoczucia) oraz witaminę B6 (jest naturalnym zastrzykiem energii dla organizmu, poprawia nastrój). Witaminy te pomagają bowiem także w redukcji uczucia zmęczenia.

Korzyści płynące z przyjmowania preparatów osłonowych obejmują także poprawę funkcjonowania organizmu. Dobrym tego przykładem jest popularny w Polsce środek Harmonella, który oprócz witaminy D, B6 i kwasu foliowego zawiera również cynk oraz selen. Oba pierwiastki wspomagają działanie układu immunologicznego, a selen dodatkowo zapewnia prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Cynk i selen mają korzystny wpływ także na stan włosów, paznokci i skóry, co w praktyce oznacza, że stosując ten preparat osłonowy w trakcie klimakterium, kobieta dba kompleksowo o swoje zdrowie i wygląd.

Stres i zmęczenie w połączeniu ze zmianami zachodzącymi w ciele kobiety podczas menopauzy nie pozostają obojętne dla jej organizmu. Paradoksalnie, leki hormonalne, które łagodzą objawy przekwitania, mogą również zaszkodzić jej zdrowiu, dlatego włączenie preparatu osłonowego przy hormonalnej terapii zastępczej to dobry pomysł na odzyskanie wewnętrznej harmonii.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: